חממת התוכן של בית ספר סמי עופר לתקשורת היא מקום ייחודי לפיתוח ויצירה של פורמטים ותכנים חדשים לעולם התקשורת המודרני ולפלטפורמות השונות כגון אינטרנט וסלולר.

החממה פועלת כמסגרת המשלבת מחקר ותיאוריה, ניתוח לימוד וביקורת, יחד עם עשייה יצירתית, חדשנית ומקורית. החממה מפגישה סטודנטים לתקשורת עם אנשי מחקר ותיאוריה ועם יוצרים מתעשיית התקשורת: עיתונאים, מפיקים, במאים וכותבים. העשייה היצירתית והחדשנית במסגרת החממה היא שיאה של ההכשרה של הסטודנטים בהתמחות התוכן בבית הספר. בין פירות החממה אפשר למצוא תכנים חוצי פלטפורמות בתחומי הבידור והדרמה, פורמטים חדשים של ריאליטי שעשועונים ודרמות, אקטואליה הנוגעת בזכויות אזרח ובאתיקה מקצועית, פורמטים תיעודיים הנוגעים בסוגיות הליבה של החברה הישראלית.

החממה הוקמה בשנת 2009 על ידי ד”ר עמית לביא דינור וד”ר יובל קרניאל, המכהנים כמנהלים של החממה ומעבירים את הסמינר המחקרי המרכזי במסגרתה העוסק בניתוח וביקורת תכנים בקולנוע בטלוויזיה ובאינטרנט, ובדיקת הערכים והאידיאולוגיה העומדים בבסיסם.

במסגרת החממה ובשיתוף בית הספר סמי עופר לתקשורת אנו עורכים אירועים רבים להעשרת הסטודנטים ולהעמקת הדיון הציבורי בתחומי העיסוק המרכזיים של התמחות התוכן: תוכן חוצה פלטפורמות, ערכים ואידיאולוגיה בתכנים עיתונאיים ובידוריים.

מאז היווסדו מקיים בית הספר סדרת פאנלים הפתוחה לציבור הרחב בנושאי אקטואליה ואתיקה בתקשורת בראשותו של ד”ר יובל קרניאל המארח אנשי תקשורת, עיתונאים ויוצרים מהארץ ומהעולם. בשנים האחרונות אירחה הסדרה יוצרים תיעודיים, מפיקים מנהלים ועיתונאים מובילים מאמצעי מדיה שונים, ביניהם הבמאי והמפיק דורון צברי, יוצר הסדרה מחוברות, עורכי הריאליטי “הישרדות” ,אורלי וילנאי וגיא מרוז יוצרי הפורמט העיתונאי “שתולים”, חיים הכט ותוכניתו “מה אתם הייתם עושים” ,וכן עיתונאים מובילים ומנהלים של מוסדות תקשורת כמו יו”ר ומנכ”ל רשות השידור, העיתונאים דן מרגלית ואיתן הבר, שדרנים מובילים כמו קרן נויבך, איילה חסון, גלעד עדין, ערד ניר, גדי סוקניק, דב גיל הר, אריה גולן, ורבים נוספים.

בין היתר התקיימו דיונים בנושאי אתיקה ומדיניות תקשורת, ביחסי תקשורת צבא ומשטרה, תקשורת, בידור ותרבות ועוד.